naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Telefoniczny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
23.07.2012


4. Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.


    W dniu 22 lipca 2012 roku inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie wzięli udział w plenerowej imprezie zorganizowanej z okazji 4. Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.Celem imprezy było promowanie bezpieczeństwa na drodze poprzez:
  • liczne pokazy sprzętu i pojazdów ratownictwa drogowego, prezentowane przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji, Inspekcję Transportu Drogowego, Państwową Straż Pożarną, Straż Graniczną - Kraków Balice oraz Krakowskie Pogotowie Ratunkowe;
  • stanowiska profilaktyczne;
  • szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy nie tylko dla dorosłych i młodzieży z wykorzystaniem fantomów, ale również dla najmłodszych w Szpitalu Pluszowego Misia;
  • gry, zabawy i konkursy, w tym m.in. w Mobilnym Miasteczku Komunikacyjnym rozłożonym przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego młodzież miała możliwość sprawdzenia swojej wiedzy teoretycznej i praktycznej podczas jazdy na rowerze,
  • prezentacje samochodów, motocykli, alkogogli, pochylni z pasami zrealizowanymi przez Komendę Wojewódzką Policji, jak również prezentację samochodów Krakowskiej Grupy Drifterów – D1KRK.
Dodatkową atrakcją była możliwość poznania osobistości znanych ze świata sportu i motoryzacji oraz obejrzenie samochodów rajdowych przy stanowisku Automobilklubu Śląskiego – Koła Środowiskowego w Krakowie.


Ważnym wydarzeniem towarzyszącym VI Europejskiemu Dniu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego były Okręgowe Zawody Ratownictwa Drogowego, w których wzięli udział Ratownicy Drogowi Polskiego Związku Motorowego, reprezentanci instytucji i firm zajmujących się bezpieczeństwem na drodze oraz osoby prywatne.


Trasa zawodów prowadziła z WDK Szarowa przez Kraków do głównego miejsca imprezy pod Centrum Hotelowo – Konferencyjne Witek w Modlniczce, gdzie na zakończenie zawodów była możliwość zobaczenia kontrolowanych zdarzeń drogowych, akcji udzielania pierwszej pomocy przy udziale drużyn startujących w zawodach.


trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju  

trojkat Departament Służby Cywilnej

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2012