naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Telefoniczny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
11.09.2012


I Rajd Polski Historyczny.

   
    W dniach 7 - 9 września 2012 roku w godzinach popołudniowych Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie pomagali w zabezpieczaniu I Historycznego Rajdu Polski, którego honorowy start miał miejsce na płycie Rynku Głównego Starego Miasta.


Było to nowe i bardzo prestiżowe wydarzenie w kalendarzu imprez, zorganizowane w pełni profesjonalnie, ze względu na fakt, że organizatorzy odwoływali się do mającego 91 lat Rajdu Polski.


Honorowy start Rajdu połączony był z prezentacją pojazdów zabytkowych, nie biorących udziału w zmaganiach na trasie. Linię startu przejechały 57 załogi. W rajdzie mogły uczestniczyć samochody z lat 1946 – 1981. Pod względem liczebności dominowały Polskie Fiaty 125p, ale można było również zobaczyć m.in. Datsuny, Volvo, BMV czy Porsche. Założeniem I Historycznego Rajdu Polski było współzawodnictwo uczestników w jeździe na regularność po historycznych trasach Rajdu Polskiego.Zakończenie rajdu odbyło się w niedzielę poprzez oficjalne ogłoszenie wyników i udział uczestników w tzw. balu komandorskim. 

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju  

trojkat Departament Służby Cywilnej

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2012