naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Telefoniczny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
09.10.2012


Niesprawny pojazd przewoził niezabezpieczony ładunek.

   
    W dniu 4 października 2012 r. inspektorzy WITD Kraków Oddział Terenowy Chrzanów wykonując zadania kontrolne, na drodze krajowej DK79 w miejscowości Zabierzów zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą, którego kierowca poruszał się stwarzając bezpośrednie zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Niezabezpieczony ładunek

Jak się okazało, kierowca przewoził bez zabezpieczenia ładunku ponad 1000 sztuk plastikowych skrzynek z napojami gazowanymi na paletach, a na łuku drogi doszło do zmiany położenia ładunku w przestrzeni ładunkowej naczepy i większość skrzynek „zatrzymała” się na bocznej ścianie naczepy.

Niezabezpieczony ładunek

Podczas kontroli inspektorzy ujawnili rażące usterki w stanie technicznym ciągnika siodłowego i naczepy zagrażające bezpieczeństwu ruchu drogowego m.in. pęknięta szyba czołowa pojazdu, nadmierne ubytki powietrza w układzie hamulcowym, nadmiernie zużyte opony w ciągniku, różna rzeźba bieżnika opon w naczepie, uszkodzona konstrukcja naczepy – pęknięta i pokrzywiona przednia ściana grodziowa, boczne słupki, tylne drzwi oraz wiele innych usterek. Na dodatek naczepa od dwóch miesięcy nie posiadała aktualnych badań technicznych.

Niezabezpieczony ładunek

Kierującego za niezabezpieczenie ładunku przed zmianą położenia, stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym oraz naruszenia przepisów ustawy o transporcie drogowym ukarano mandatem karnym w kwocie 1500 zł, zatrzymane zostały dowody rejestracyjne, a pojazd ze względu na stan techniczny zagrażający bezpieczeństwu ruchu drogowego, po uprzednim przeładowaniu towaru usunięto na parking strzeżony.

Niezabezpieczony ładunek   Niezabezpieczony ładunek
 

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju  

trojkat Departament Służby Cywilnej

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2012