naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Telefoniczny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
28.11.2012


Kontrole autobusów.

   
    W dniu 26 listopada 2012 r., inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie, rozpoczęli zintensyfikowane kontrole pojazdów przeznaczonych do przewozu osób. Działania mają na celu weryfikację stanu trzeźwości kierujących, liczby przewożonych pasażerów oraz stanu technicznego autobusów. Czynności prowadzone są równocześnie w Krakowie, Myślenicach, Nowym Targu i Nowym Sączu. Inspektorzy do prowadzonych działań wykorzystają pojazdy oznakowane i nieoznakowane.

WITD Krakow

Do dnia 28 listopada 2012 r., dokonano łącznie 480 kontroli na terenie całego województwa małopolskiego, podczas, których:

  • Zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców, w tym jednego kierowcę autobusu linii regularnej, który przewoził w Zakopanem 30 pasażerów m.in. młodzież szkolną, a zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wyniosła 0,38 promila.
  • Nałożono 60 mandatów karnych: w tym 4 mandaty za przewóz osób w liczbie przekraczającej określoną w dowodzie rejestracyjnym (2x1 osoba za dużo, 1x4 osoby za dużo i 1x7 osób za dużo).
  • Zatrzymano 35 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów.
WITD Krakow

Mając na uwadze bezpieczeństwo przewożonych pasażerów, inspektorzy będą baczniej przyglądać się przewozowi osób, celem wyeliminowania wszelkich nieprawidłowości.
 

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju  

trojkat Departament Służby Cywilnej

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2012