naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Telefoniczny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
07.02.2013


Pijany kierowca.

   
    W dniu 7 lutego 2013 roku na autostradzie A4 w miejscowości Balice inspektorzy WITD z Krakowa w trakcie pełnienia czynności kontrolnych dostali informację od kierowcy pojazdu ciężarowego o tym, że w kierunku Krakowa porusza się samochód osobowy jadąc „slalomem” i stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

WITD Kraków

Pojazd zatrzymano do kontroli a zachowanie kierującego pojazdem oraz pasażera, jak również fakt leżących w samochodzie puszek po piwie wzbudził podejrzenie, iż kierowca może być w stanie nietrzeźwości.

Wobec powyższego kierowcę poddano badaniu alkomatem, a zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wyniosła 1,8 promila. Kolega kierowcy mógł poszczycić się nieco słabszym wynikiem, bo alkomat wskazał 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Obaj panowie w wieku 19 lat podróżowali z Łodzi do Krakowa zdezelowanym samochodem, co nasuwa podejrzenia, że mogli już wcześniej uczestniczyć w kolizji drogowej.
W związku z powyższym na miejsce zostali wezwani funkcjonariusze policji celem prowadzenia dalszych czynności.

WITD Kraków

Dziękujemy kierowcy ciężarówki za właściwą postawę i poinformowanie inspektorów o podejrzanie poruszającym się autostradą samochodzie.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą do kierowców o informowaniu służb kontrolnych w przypadku zauważenia pojazdów, których kierowcy zachowują się w sposób wskazujący na jazdę pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.
 

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju  

trojkat Departament Służby Cywilnej

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2013