naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Telefoniczny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
25.02.2014


Kierowca bez wyobraźni.

   
    W dniu 19.02.2014r. inspektorzy z WITD w Krakowie - Oddział Terenowy w Nowym Targu zatrzymali do kontroli zespół pojazdów składający się z samochodu ciężarowegoi przyczepy, należący do polskiego przewoźnika. Właściciel pojazdu wykonywał przewóz na potrzeby własne 24 ton ładunku drewna ze Słowacji do Polski.


Podczas oględzin pojazdu, ujawniono liczne usterki stanu technicznego zarówno samochodu jak i przyczepy mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W samochodzie można było dostrzec wycieki oleju z dźwigu HDS, popękane obie tarcze hamulcowe (oś pierwsza), luzy na urządzeniach sprzęgających pojazd z przyczepą, luzy w zawieszeniu (oś trzecia – stabilizator).


W przyczepie natomiast inspektorzy stwierdzili luzy w zawieszeniu (oś trzecia – elementy metalowo-gumowe resorów), nadmiernie zużyty bieżnik opon, luzy na połączeniu dyszla przyczepy z wózkiem (oberwana tulejka), popękaną ramę główną poprzeczną, oberwane okładziny hamulcowe.


W związku z powyższym kierującego ukarano mandatem karnym w wysokości 900 zł za zły stan techniczny pojazdów oraz niewłaściwe zabezpieczenie przewożonego ładunku oraz zatrzymano dowody rejestracyjne i zakazano dalszej jazdy.

\


trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju  

trojkat Departament Służby Cywilnej

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2014