naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Telefoniczny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
12.09.2014


Edukacja przedszkolaków.

   
    W dniu 11 września 2014 roku inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie odwiedzili Przedszkole Samorządowe nr 27 w Krakowie.

W spotkaniu uczestniczyły przedszkolaki w wieku 3-6 lat, a celem prelekcji było zaznajomienie dzieci z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa ruchu drogowego.


Dzięki spotkaniu z inspektorami dzieci zdobyły wiedzę na temat tak bardzo ważnego dla nich prawidłowego poruszania się po drodze, chodniku i poboczu, obowiązkowego posiadania elementów odblaskowych oraz kasków ochronnych podczas jazdy na rowerze.


Dzieci mogły zobaczyć jak wyglądają narzędzia pracy inspektorów, jak również mogły przymierzyć czapki służbowe i kamizelki odblaskowe ITD.


Po zakończeniu części teoretycznej wychowankowie przedszkola mieli możliwość wejścia do pojazdu służbowego, w którym z wielką radością używały sygnałów świetlnych i dźwiękowych.


Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali elementy odblaskowe mające wpływ na poprawę ich bezpieczeństwa, materiały edukacyjne, jak również gadżety z wizerunkiem krokodylka.


Mamy nadzieję, że edukacja na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym rozpowszechniana wśród przedszkolaków przyczyni się do zmniejszenia wypadków z ich udziałem.


trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju  

trojkat Departament Służby Cywilnej

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2014