naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Telefoniczny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
17.09.2014


Kontrola autobusów przewożących dzieci do szkół.

   
     W dniach 15 i 16 września 2014r., inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie przeprowadzili wzmożone kontrole autobusów wykonujących przewozy drogowe dzieci i młodzieży do placówek oświatowych na terenie woj. małopolskiego.


W trakcie dwudniowej akcji skontrolowano 46 pojazdów, którymi łącznie było przewożonych 1547 dzieci, nałożono 6 mandatów karnych, zatrzymano 7 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny (wycieki płynów eksploatacyjnych, niesprawne światła przeciwmgłowe, skorodowane elementy podwozia).


W 9 przypadkach ujawniono naruszenie ustawy o transporcie drogowym, tj. wykonywanie przewozów regularnych bez wymaganego zezwolenia, w związku z czym wobec przewoźników zostały wszczęte postępowania administracyjne zagrożone karą pieniężną w łącznej wysokości 72 000 zł. W jednym przypadku stwierdzono, że kierowca nie ukończył wymaganego szkolenia w związku z wykonywanym przewozem.


Inspektorzy podczas kontroli zwracali szczególną uwagę na prawidłową liczbę przewożonych dzieci, stan techniczny autobusu, jak również każdorazowo badali trzeźwość kierowcy.
 

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju  

trojkat Departament Służby Cywilnej

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2014