naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Telefoniczny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
17.11.2014


„Nie mam prawka, bo mi zabrali…”
czyli kierowca bez uprawnień i przeładowana laweta.    W dniu 14 listopada 2014r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie Oddział Chrzanów w trakcie przejazdu na punkt kontrolny w Olkuszu dostrzegli na drodze krajowej 94, samochód pomocy drogowej, który przewożąc powypadkowy pojazd dotykał podwoziem jezdni. Ze względu na podejrzenie przeładowania lawety i nieprawidłowy sposób umieszczenia oraz oznakowania ładunku, inspektorzy zatrzymali pojazd do kontroli.


„Nie mam prawka, bo mi zabrali za punkty, ale jadę powoli i bezpiecznie, a po za tym nie śpię już od 31 godzin” usłyszeli inspektorzy od 22-letniego kierowcy po zatrzymaniu. Z analizy okazanych do kontroli dokumentów stwierdzono, że kierujący pojazdem pomocy drogowej o dopuszczalnej ładowności 1100 kg przewoził uszkodzony pojazd o masie 2900 kg z Częstochowy do Krakowa.

Ładunek był za ciężki o 1800 kg, nieprawidłowo oznakowany i zabezpieczony oraz umieszczony na pojeździe, w sposób powodujący utratę stateczności pojazdu. Kierujący nie okazał do kontroli prawa jazdy.

Wezwani na miejsce kontroli funkcjonariusze Policji z KPP Olkusz potwierdzili, że kierujący pojazdem nie posiada uprawnień do kierowania, gdyż dzień wcześniej prawo jazdy zostało mu zatrzymane ze względu na przekroczenie 24 punktów karnych za popełnione wykroczenia drogowe.


Inspektorzy ukarali kierującego mandatami karnymi na kwotę 1.000 zł za umieszczenie na pojeździe ładunku powodującego przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu oraz kierowanie pojazdem bez uprawnień. Zatrzymano też dowód rejestracyjny pojazdu. Po zakończonej kontroli, pojazd został usunięty na parking strzeżony.

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju  

trojkat Departament Służby Cywilnej

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2014