naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Telefoniczny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
20.02.2015


Bezpiecznie nie tylko w autobusie.    W związku z trwającymi feriami zimowymi tut. Inspektorat bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Bezpieczny autokar”, polegającej na prowadzeniu wzmożonych kontroli autobusów przewożących dzieci oraz młodzież na zimowy wypoczynek.

W ramach w/w działań inspektorzy prowadzą także wykłady edukacyjne pt. „Bezpiecznie nie tylko w autobusie”. Ideą akcji jest nie tylko przeprowadzenie kontroli autobusu bezpośrednio wpływającej na bezpieczeństwo podróżnych, ale także zainteresowanie dzieci i młodzieży problematyką bezpieczeństwa w ruchu pieszych, a także zwiększenie świadomości o zagrożeniach na drodze.

Akcja „Bezpiecznie nie tylko w autobusie” polega na organizacji quizów i konkursów w trakcie trwania czynności inspekcyjnych autobusu, w której towarzyszący kontroli inspektor zadaje dzieciom pytania związane z zagadnieniami ruchu drogowego, a nagrodą za poprawne odpowiedzi są gadżety związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego.
Jednocześnie informujemy, że Inspekcja Transportu Drogowego przyjmuje od Państwa zgłoszenia autokarów do kontroli, których można dokonywać z dwutygodniowym wyprzedzeniem. W związku z powyższym, przypominamy numer telefonu WITD w Krakowie: (12) 416 51 20.

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju  

trojkat Departament Służby Cywilnej

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2015