naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Telefoniczny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
30.03.2015


„Zaczarowany Świat Dziecka” w Krakowie.    20 marca kontroler ruchu drogowego Artur Ligęzowski i młodszy kontroler transportu drogowego Elwira Jabłońska spotkali się z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola „Zaczarowany Świat Dziecka" w Krakowie. Tematem spotkania było bezpieczeństwo ruchu drogowego.


Na spotkaniu wszystkim uczestnikom zaprezentowano oznakowany pojazd Inspekcji Transportu Drogowego. Dzieci zostały zapoznane z wybranymi zasadami bezpieczeństwa ruchu drogowego, ak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, o obowiązku stosowania odblasków dla pieszych i tym, że ich stosowanie w określonych sytuacjach i miejscach nawet nie obowiązkowe zwiększa bezpieczeństwo pieszego, oraz jak zachowywać podczas podróży autokarem. Z dziećmi omówiono także zasady jazdy w samochodzie w foteliku.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu zadając pytania i udzielając odpowiedzi na pytania zadane przez Inspektorów. Przekazano na ręce wychowawców materiały edukacyjne takie jak komiksy z przygodami krokodylka Tirka. Zakończone spotkanie zostało uwiecznione zdjęciem grupowym i nagrodzone brawami.

Spotkania w formie pogadanek zostały przeprowadzone w ramach akcji prowadzonej przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego pn. „Odblaskowa szkoła Tirka". 

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju  

trojkat Departament Służby Cywilnej

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2015