naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Informacyjny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
21.07.2015


Pościg za busem z pasażerami.    W dniu 21.07.2015r., około 09:30, w Zakopanem na ulicy Droga do Olczy z uwagi na podejrzenie nielegalnego przewozu osób, inspektorzy transportu drogowego z WITD w Krakowie Oddział w Nowym Targu podjęli próbę zatrzymania do kontroli pojazdu, który odjechał z przystanku autobusowego po zabraniu pasażerów. Po wysłaniu sygnału do zatrzymania, kierujący pojazdem znacznie przyspieszył i skręcił w prawo w wąską uliczkę osiedlową wiodącą do ulicy Droga na Antałówkę, chcąc wyraźnie uniknąć kontroli drogowej.


Inspektorzy podjęli pościg za pojazdem używając sygnałów uprzywilejowania. Na skrzyżowaniu wąskiej ulicy osiedlowej w okolicach Pardałówki z ulicą Droga na Antałówkę kierujący gwałtownie skręcił w prawo zahaczając bokiem pojazdu o narożnik ogrodzenia posesji, nadal kontynuując ucieczkę z pasażerami w stronę ulicy Kurierów Tatrzańskich. Następnie pościg odbywał się ulicami osiedla Pardałówka, i ul. Salwatoriańską. Ludzie poruszający się pieszo osiedlowymi uliczkami zmuszeni byli do ucieczki w bezpieczne miejsca.

W trakcie trwającego pościgu inspektorzy poprosili o pomoc zakopiańską Policję, która włączyła się niezwłocznie w akcję pościgową. Na ulicy Droga do Olczy przy udziale 2 radiowozów policyjnych zablokowano drogę i dokonano zatrzymania pojazdu. Policjanci obezwładnili kierującego stosując środki przymusu bezpośredniego i będą prowadzili dalsze czynności wyjaśniające.

Co ważne, w trakcie szaleńczej jazdy uciekającego kierowcy nikt z pasażerów oraz osób postronnych nie odniósł obrażeń.   

ZGŁASZANIE AUTOBUSÓW
DO KONTROLI

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju  

trojkat Departament Służby Cywilnej

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2015