naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Informacyjny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
03.08.2015


Próba ucieczki przed kontrolą.    W dniu 31.07.2015 r., około godziny 18, na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Chyżne inspektorzy z WITD w Krakowie z Oddziału w Nowym Targu, wykonując czynności służbowe, zauważyli zespół pojazdów przewożący drewno.


W związku z uzasadnionym podejrzeniem nienormatywności pojazdu, inspektorzy podjęli próbę jego zatrzymania. Po usłyszeniu sygnału do zatrzymania, kierujący rozpoczął ucieczkę, skręcając gwałtownie w wąską uliczkę prowadzącą na plac znajdującego się nieopodal przedsiębiorstwa. Tam krążył wokół zabudowań do momentu, w którym nie mógł zmieścić się pomiędzy budynkami, po czym opuścił pojazd i podjął bezskuteczną próbę pieszej ucieczki.

Po przybyciu policji, która została wezwana celem udzielenia wsparcia, kierowca przyznał, iż pracodawca zabronił mu przejazdu na punkt kontrolny, aby uniknąć ważenia pojazdu. W związku z powyższym, kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 8 pkt karnymi za ucieczkę, a wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne z tytułu naruszenia lp. 1.5 zał. 3 ustawy o transporcie drogowym.   

ZGŁASZANIE AUTOBUSÓW
DO KONTROLI

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju  

trojkat Departament Służby Cywilnej

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2015