naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Informacyjny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
14.03.2016


Dwóch nietrzeźwych kierowców w litewskim autokarze
przewożącym 40 dzieci.


    W sobotę rano na autostradzie A4 podczas wykonywania obowiązków służbowych inspektorzy Małopolskiego Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej autobus przewoźnika litewskiego, który był prowadzony przez dwóch kierowców, jadących w załodze. Pojazdem przewożonych było 40 dzieci w wieku szkolnym (12-15 lat, 6-8 klasa szkoły podstawowej) oraz 3 opiekunki i przewodniczka, wszyscy byli obywatelami litewskimi.


Dzieci przebywały w Polsce na wycieczce szkolnej od dnia 10 marca. W dniu 11 marca przebywały w Wieliczce. W dniu 12 marca wycieczka udawała się do Oświęcimia, celem zwiedzania muzeum. W momencie zatrzymania autobus nie był oznakowany tablicami „Przewóz dzieci", wymaganymi zgodnie z przepisami Prawo o ruchu drogowym.

W trakcie kontroli kierujących poddano sprawdzeniu alco-sensorem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik kierowcy, prowadzącego pojazd w momencie zatrzymania wykazał 0,49 mg/l tj. równowartość ok. 1,0 promila alkoholu we krwi, natomiast u drugiego kierującego alco-sensor wykazał 0,86 mg/l tj. ok. 1.7 promila alkoholu we krwi.

W związku z tym, iż obaj kierowcy byli nietrzeźwi przekazano ich w ręce funkcjonariuszy Policji z Komisariatu Autostradowego Policji w Krakowie. Autobus zabezpieczono na parkingu do momentu przyjazdu innego kierowcy, mogącego przejąć autobus i kontynuować wycieczkę z dziećmi.

Źródło: GITD / www.gitd.gov.pl

ZGŁASZANIE AUTOBUSÓW
DO KONTROLI

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju  

trojkat Departament Służby Cywilnej

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2016