naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Informacyjny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
04.10.2016


Bezpieczeństwo od najmłodszych lat.


    W dniu 3 października 2016 roku inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie odwiedzili Szkołę Podstawową nr 8 w Krakowie. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas pierwszych i trzecich, a celem prelekcji było zapoznanie się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa ruchu drogowego.


Dzięki spotkaniu z inspektorami dzieci zdobyły wiedzę na temat tak bardzo ważnych reguł prawidłowego poruszania się po drodze, chodniku i poboczu oraz obowiązkowego posiadania elementów odblaskowych, usłyszały także jak wygląda praca inspektorów.

Po zakończeniu części teoretycznej wychowankowie szkoły mieli możliwość wejścia do pojazdu służbowego, w którym z wielką radością używały sygnałów świetlnych i dźwiękowych, mogły również przymierzyć czapki inspektorów.

Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali elementy odblaskowe mające wpływ na poprawę bezpieczeństwa na drodze, których zakup został sfinansowany przez Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Krakowie.


Mamy nadzieję, że edukacja na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym rozpowszechniana wśród dzieci szkół podstawowych przyczyni się do zmniejszenia wypadków z ich udziałem.

ZGŁASZANIE AUTOBUSÓW
DO KONTROLI

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju  

trojkat Departament Służby Cywilnej

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2016