naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Informacyjny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
27.06.2017


Naraził na niebezpieczeństwo dzieci.


   W dniu 27 czerwca 2017r. na autostradzie A4 (węzeł Mirowski) inspektorzy z Zespołu Zamiejscowego Południowego Biura Elektronicznego Poboru Opłat GITD byli świadkami wyprzedzania przez kierującego autobusem innego pojazdu na zakazie wyprzedzania, czym naraził 18 podróżujących dzieci na niebezpieczeństwo.


Inspektorzy natychmiast podjęli interwencję zatrzymując autobus do kontroli, w trakcie której pojawiły się wątpliwości co do właściwego rejestrowania czasu pracy i odpoczynku.

W związku z powyższym, na miejsce kontroli został wezwany patrol ITD z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie, celem szczegółowej analizy zapisów z tachografu i karty kierowcy.

Inspekcja wykazała, że kierowca czas pracy rejestrował na karcie właściciela firmy chcąc tym samym ukryć swój rzeczywisty czas jazdy i odpoczynku.

Za powyższe nieprawidłowości kierujący otrzymał mandat karny w kwocie 2000zł, a na firmę przewozową zostało wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną w wysokości 5000 zł.

ZGŁASZANIE AUTOBUSÓW
DO KONTROLI

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju  

trojkat Departament Służby Cywilnej

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2017