naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Informacyjny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
29.06.2017


Wyłącznik czasu jazdy.
   W dniu 26 czerwca 2017r., w miejscowości Aleksandrowice (autostrada A4) inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie zatrzymali do kontroli pojazd członowy przewoźnika rumuńskiego, którym realizowany był międzynarodowy transport drogowy rzeczy.


W trakcie kontroli instalacji tachografu cyfrowego (urządzenie rejestrujące czas pracy kierowcy) w pojeździe, stwierdzono podłączenie dodatkowych przewodów oraz urządzenia elektronicznego sterującą pracą tachografu przy pomocy pilota. Uruchomienie tego urządzenia powodowało zakłócenie prawidłowej pracy tachografu w taki sposób, że podczas gdy pojazd znajdował się w ruchu rejestrował odpoczynek zamiast aktywności w postaci prowadzenia pojazdu przez kierującego. Część niedozwolonego urządzenia (układ scalony) znajdowała się w czujniku ruchu umieszczonym na skrzyni biegów pojazdu.

Za powyższe naruszenie kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 2000 zł, a wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną 6000 zł.

ZGŁASZANIE AUTOBUSÓW
DO KONTROLI

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju  

trojkat Departament Służby Cywilnej

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2017