naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Informacyjny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
30.06.2017


Przemęczeni kierowcy autobusu.   W dniu 30 czerwca 2017r., inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie zostali poproszeni o przeprowadzenie kontroli autobusu, który miał zawieźć młodzież do lat 18 (53 osoby) na letni wypoczynek do Bułgarii.


Ustalenia w trakcie kontroli były szokujące, bo jak się okazało 3 kierowcy, którzy mieli wyruszyć w podróż z wycieczką właśnie przed chwilą wróciło z Macedonii, mając za sobą 48 godzin pracy!!!

Kierowcy rozpoczęli swoje zadanie przewozowe 28 czerwca i do dnia kontroli, tj. 30 czerwca cały czas przebywali w autobusie, odpoczywając jedynie 2 godziny w Macedonii!!

Mając na względzie bezpieczeństwo podróżnych oraz innych uczestników ruchu drogowego, Inspektorzy nie dopuścili kontrolowanych kierowców do dalszej jazdy, a wycieczka wyruszyła w podróż z innymi kierowcami, oczywiście po zweryfikowaniu, czy są należycie wypoczęci.

W związku z tak rażącymi naruszeniami czasu jazdy i odpoczynku wobec przewoźnika została wyliczona kara pieniężna w kwocie 15 000 zł., a kierowców ukarano mandatami karnymi w łącznej sumie 4800 zł.

ZGŁASZANIE AUTOBUSÓW
DO KONTROLI

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju  

trojkat Departament Służby Cywilnej

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2017