naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Informacyjny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
02.08.2017


Przewoził nielegalne automaty do gier hazardowych.    W dniu 1 sierpnia 2017r., w miejscowości Brzuchania (droga krajowa nr 7), inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie w trakcie prowadzenia czynności kontrolnych ukierunkowanych na pojazdy nienormatywne, zatrzymali do kontroli przeciążony o 500 kg samochód dostawczy.


W trakcie kontroli przestrzeni ładunkowej ujawniono przewóz 10 automatów do gier hazardowych i w związku z podejrzeniem ich legalności na miejsce zostali wezwani funkcjonariusze służby Celno-Skarbowej. Wstępna analiza automatów wykazała, że są one nielegalne, co jest zagrożone karą finansową 100 000 zł za każdy automat. Automaty zostały zabezpieczone przez służbę Celno-Skarbową, która prowadzi dalsze czynności w tej sprawie.

Ponadto, inspektorzy zatrzymali samochód ciężarowy z przyczepą, którym przewożone było ponad 50 ton ładunku (zbiorniki żelbetonowe)!!! Nacisk na oś napędową wyniósł 20 ton !!!, a długość pojazdu wyniosła ponad 19 metrów.


Za w/w ujawnione nieprawidłowości zostało wszczęte postępowanie administracyjne wobec przewoźnika zagrożone karą pieniężną w wysokości 15 000 zł, kierowca został ukarany mandatami karnymi w kwocie 1450 zł, zatrzymano dowód rejestracyjny za niewłaściwy stan techniczny, a pojazd wycofano z ruchu drogowego.

ZGŁASZANIE AUTOBUSÓW
DO KONTROLI

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju  

trojkat Departament Służby Cywilnej

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2017