naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Informacyjny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
08.08.2017


Kolejna akcja z cyklu „Bądź bezpieczny, póki na to czas!”.    Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur wraz Dyrektorem Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym GITD Markiem Konkolewskim oraz muzykami pop-rockowego zespołu De Mono po raz kolejny promowali bezpieczeństwo na polskich drogach w ramach cyklu akcji „Bądź bezpieczny, póki na to czas!"


Tym razem akcja dotyczyła przestrzegania prędkości na drodze a poniedziałkowe spotkanie promujące odbyło się przy fotoradarze ustawionym w miejscowości Gaj koło Krakowa. Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego pokazali przedstawicielom zespołu De Mono jak działa stacjonarny fotoradar, a także podkreślili jak ważne jest stosowanie się do obowiązujących przepisów prawa w zakresie stosowania ograniczeń prędkości.

- Od 2011 r. zarządzamy siecią fotoradarów w Polsce, dysponujemy ponad 400 urządzeniami, po to, aby w miejscach szczególnie niebezpiecznych kierowcy zdjęli nogę z gazu – powiedział Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego, na briefingu rozpoczynającym kolejną odsłonę akcji.

- Świat się nie skończy jak się spóźnimy – tak podsumował dzisiejsze działania Andrzej Krzywy, lider zespołu De Mono.

Celem cyklu akcji pod hasłem „Bądź bezpieczny, póki na to czas!" jest edukacja wszystkich użytkowników dróg w zakresie bezpieczeństwa w ruchu i transporcie drogowym, a także kształtowanie i powielanie pozytywnych nawyków wśród kierowców.

Źródło: gitd.gov.pl

ZGŁASZANIE AUTOBUSÓW
DO KONTROLI

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju  

trojkat Departament Służby Cywilnej

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2017