naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Informacyjny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
24.11.2017


Przewóz osób pod lupą ITD.    W dniu 24 listopada 2017r., inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie podczas prowadzenia czynności inspekcyjnych ukierunkowanych na kontrole autobusów, ujawnili 2 przypadki przewożenia pasażerów pojazdami niesprawnymi technicznie.


W pierwszym przypadku, kierowca przewoził 22 uczniów do szkoły autobusem z uszkodzeniami powypadkowymi tylnych drzwi, z których wystawały ostre krawędzie szyby. Ponadto, pojazd był nienależycie wyposażony oraz kierowca nie okazał wypisu z licencji uprawniającej do wykonywania transportu. Powyższe nieprawidłowości skutkowały wycofaniem pojazdu z ruchu drogowego i nałożeniem na kierującego mandatu karnego w kwocie 550 zł.


Drugi przypadek, to wykonywanie przewozu osób na linii regularnej Kraków – Wolbrom „busem”, którym w trakcie zatrzymania podróżowało 10 pasażerów, gdzie podczas prowadzonej inspekcji stwierdzono awarię układu hamulcowego oraz niesprawny prędkościomierz. Ze względów bezpieczeństwa pojazd został wycofany z ruchu drogowego i skierowany do miejsca naprawy. Kierowcę ukarano mandatem karnym.

ZGŁASZANIE AUTOBUSÓW
DO KONTROLI

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju  

trojkat Departament Służby Cywilnej

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2017