naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Informacyjny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
26.01.2018


Jazda na dwóch kartach i brak zezwolenia.    Małopolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego w czwartek 25 stycznia 2018r. na przejściu granicznym w Chyżnem zatrzymali do kontroli ciągnik samochodowy z naczepą należący do ukraińskiego przewoźnika, którym wykonywany był międzynarodowy przewóz odpadów z Austrii na Ukrainę.


W trakcie kontroli stwierdzono, że kierowca podczas wykonywania zadania przewozowego używał drugiej karty kierowcy i łącznie prowadził pojazd bez wymaganego odpoczynku przez ponad 18 godzin w stosunku do dozwolonych 10 godzin.

Ponadto przewoźnik nie posiadał stosownego zezwolenia na wykonywanie międzynarodowego przewozu rzeczy.

Za powyższe nieprawidłowości kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 2 000 zł, a wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą 10 000 zł.

Jakby tego było mało w wyniku oględzin pojazdu ujawniono, że został zamontowany niedozwolone urządzenie do fałszowania emisji spalin z jednoczesnym odłączeniem systemu AD – BLUE, co skutkowało zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.


W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami pojazd został skierowany na parking strzeżony do czasu opłacenia kaucji oraz okazania zezwolenia na międzynarodowy przewóz drogowy.

ZGŁASZANIE AUTOBUSÓW
DO KONTROLI

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju  

trojkat Departament Służby Cywilnej

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2018