naglowek
 
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Informacyjny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
23.03.2018


Pojazd nienormatywny bez zezwolenia.    W dniu 15 marca 2018r., w miejscowości Brzuchania (dk7) przez małopolskich inspektorów został zatrzymany do kontroli 6 osiowy zespół pojazdów składający się z ciągnika siodłowego oraz naczepy, którym przewożono koparkę gąsienicową wraz z łyżką. Transport miał odbyć się na trasie Gliwice – Miechów.


W związku z podejrzeniem przekroczenia dopuszczalnych parametrów kontrolowanego zespołu pojazdów, dokonano jego ważenia i pomiarów stwierdzając:
  1. rzeczywista masa całkowita kontrolowanego zespołu pojazdów wyniosła: 43,1t, zatem przekraczała wartość dopuszczalną 40t, o wartość 3,1t, tj. o 7,75%.
  2. szerokość kontrolowanego pojazdu członowego wyniosła: 3,05m, zatem przekraczała wartość dopuszczalną przewidzianą obowiązującymi przepisami i wynoszącą 2,55m, o wartość 0,5m, tj. o 19,6%
  3. 3. długość kontrolowanego pojazdu członowego wyniosła: 16,68m, zatem przekraczała wartość dopuszczalną przewidzianą obowiązującymi przepisami i wynoszącą 16,5m, o wartość 0,18m, tj. o 1,09%
  4. . rzeczywisty nacisk trzech osi naczepy wyniósł: 21,05t, zatem przekraczał wartość dopuszczalną przewidzianą obowiązującymi przepisami o 0,05t, tj. o 0,24%.

Kierowca na przejazd ww. pojazdem nie posiadał stosownego zezwolenia, wobec czego zostało wszczęte postępowanie administracyjne na przewoźnika oraz załadowcę w łącznej kwocie 4000zł. Ponadto, ze względu na zły stan techniczny kierowcę ukarano mandatem karnym. Pojazd został wycofany z ruchu drogowego.


ZGŁASZANIE AUTOBUSÓW
DO KONTROLI

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju  

trojkat Departament Służby Cywilnej

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2018