naglowek
 
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Informacyjny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
11.04.2018


Radio nie tylko do słuchania.
    W dniu 9 kwietnia 2018r., w miejscowości Chyżne inspektorzy z Nowego Targu zatrzymali do kontroli macedońskiego przewoźnika, który realizował transport drogowy na trasie Macedonia – Polska.


W trakcie czynności kontrolnych po analizie wydruków z tachografu i ilości zarejestrowanych kilometrów od załadunku do chwili kontroli inspektor zaczął podejrzewać, że w ciągniku siodłowym zamontowany jest wyłącznik tachografu. Dokonano oględzin pojazdu i tachografu. Kierujący przyznał, że w pojeździe faktycznie jest zamontowany wyłącznik i pokazał sposób jego działania, tj. przed ruszeniem włączał radio samochodowe, a do jego wyświetlacza dołączał magnes. W takiej sytuacji tachograf rejestrował postój pojazdu i odpoczynek kierowcy. W związku z powyższym, skierowano pojazd do serwisu tachografów celem demontażu niedozwolonego urządzenia i wykonania kalibracji. Stwierdzono, że podczas ostatniej kalibracji w Macedoni w nieuczciwym serwisie dokonano otwarcia nadajnika ruchu, jego zmanipulowania , ponownego zamknięcia i zaplombowania w pojeździe.Sposób włączania i wyłączania tachografu był bardzo wygodny dla kierowcy i dlatego też skorzystał z tego rozwiązania podczas przewozu drogowego.

Za powyższe nieprawidłowości firma otrzymała karę w wysokości 6000zł, a kierowcę ukarano mandatem karnym w kwocie 2000zł.

ZGŁASZANIE AUTOBUSÓW
DO KONTROLI

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju  

trojkat Departament Służby Cywilnej

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2018