naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Informacyjny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
02.11.2018
Nielegalne i niebezpieczne odpady.


 
    W dniu 31 października 2018r. małopolscy inspektorzy przeprowadzili kontrolę drogową pojazdu, którym wykonywany był transport odpadów.


Ładunek prawie 15 ton odpadów miał trafić z mieszczącej się w Skawinie firmy, zajmującej się magazynowaniem i przerabianiem odpadów do Jaworzna w woj. śląskim. W trakcie czynności kontrolnych inspektorzy stwierdzili, że przewóz odbywa się z naruszeniem przepisów o odpadach i transporcie drogowym, tj. bez właściwego oznakowania środka transportu oraz bez wymaganego wpisu do rejestru przy przewozie odpadów niebezpiecznych. Ujawniono także, że tachograf w pojeździe nie posiadał aktualnego przeglądu.


Na miejsce kontroli zostali zadysponowani także funkcjonariusze Policji oraz przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Za próbę nielegalnego przewozu odpadów niebezpiecznych i ujawnionych uchybień w transporcie drogowym, przewoźnikowi grozi kara administracyjna w kwocie 21000 zł. Odrębne postępowanie będą prowadzili funkcjonariusze Policji oraz pracownicy WIOŚ.

Pojazd wraz z ładunkiem został usunięty na specjalny parking wyznaczony przez Marszałka Województwa Małopolskiego. Ponadto, kierowca został ukarany mandatem karnym w kwocie 300 zł, oraz zatrzymano dowód rejestracyjny ciągnika siodłowego za niewłaściwy stan techniczny.

ZGŁASZANIE AUTOBUSÓW
DO KONTROLI

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury

trojkat Departament Służby Cywilnej

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2018