e
naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Informacyjny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
01.04.2019Fatalny stan techniczny pojazdów.    W poniedziałek 1 kwietnia br., inspektorzy z Nowego Targu, kierując się na wyznaczony punkt kontrolny, ich uwagę przykuł autobus wykonujący przewóz osób na linii regularnej z którego wydobywały się czarne chmury dymu z rury wydechowej. Podjęto decyzję o zatrzymaniu autobusu.


Przypuszczenia inspektorów okazały się słuszne, ponieważ pojazd został poddany badaniu dymomierzem, co wskazało znaczne przekroczenia poziomu zadymienia spalin.


Prócz tego stwierdzono jeszcze:
  • usterki hamulca awaryjnego- pomocniczego (odłączone siłowniki hamulcowe, niesprawna sprężarka powietrza, kontrolki wskazywały usterkę układu),
  • awaria układu ABS ,
  • niewłaściwie zamontowany do podwozia tłumik - obejmy przerdzewiałe i pęknięte,
  • nieszczelny układ wydechowy
  • wycieki płynów eksploatacyjnych.
Wobec powyższego zatrzymano dowód rejestracyjny, a pojazd został wycofany z ruchu drogowego. Kierowcę ukarano mandatem karnym, natomiast wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne na kwotę 2000zł.


Po skończonej kontroli inspektorzy chcąc udać się na punkt kontrolny, tym razem zauważali pojazd, który był nieprzykryty. Tym razem okazało się, że naczepa nie posiada aktualnych badań technicznych co zagrożone jest karą administracyjną w wysokości 2 000 zł. Oprócz tego w naczepie stwierdzono nadmiernie zużyty bieżnik opon, a żeby tego było mało w ciągniku siodłowym zamontowany był emulator AdBlue. Wobec powyższego zatrzymano dowody rejestracyjne od pojazdów, a kierowcę ukarano mandatem karnym.


ZGŁASZANIE AUTOBUSÓW
DO KONTROLI

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury

trojkat Departament Służby Cywilnej

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2019