e
naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Informacyjny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
04.04.2019Wyłącznik oraz emulator AdBlue w rękach ITD.    Małopolscy inspektorzy wykryli kolejne przypadki ingerencji w tachograf oraz podłączony emulator AdBlue.


W pierwszym przypadku w poniedziałek 1 kwietnia br., na przejściu granicznym w Chyżnem zatrzymano do kontroli słowackiego przewoźnika. Inspektorzy przy pomocy urządzeń do wykrywania manipulacji w tachografach wykryli zamontowane niedozwolone urządzenie służące do wyłączania tachografu, tj. dające możliwość rejestrowania odpoczynku podczas jazdy samochodem. Wobec powyższego urządzenie zostało zdemontowane w autoryzowanym serwisie tachografów. Na przewoźnika wszczęto postępowanie zagrożone karą 11 000 zł, jak również przedsiębiorca musiał pokryć koszty zdemontowania wyłącznika i ponownej kalibracji.


W drugim przypadku również 1 kwietnia br., na autostradzie A4 w miejscowości Aleksandrowice zatrzymano do kontroli zespół pojazdów należący do ukraińskiego przewoźnika. W trakcie prowadzonych czynności kontrolnych stwierdzono zamontowane urządzenie do emulacji pracy systemu oczyszczania spalin AdBlue. W związku z powyższym zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu, a kierowcę ukarano mandatem karnym.

ZGŁASZANIE AUTOBUSÓW
DO KONTROLI

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury

trojkat Departament Służby Cywilnej

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2019