e
naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Informacyjny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
10.05.2019Małopolscy inspektorzy wezwani do zdarzenia drogowego.   Małopolscy inspektorzy w czwartek 9 maja br., zostali wezwani do zdarzenia drogowego w miejscowości Wilkowisko koło Tymbarku w którym brał udział zespół pojazdów należący do polskiego przewoźnika.


Okazało się, że kierowca posiadał prawo jazdy wyłącznie kategorii „B”. Dodatkowo kierujący nie posiadał szkolenia okresowego, jak również badań lekarskich i psychologicznych, oprócz tego nie miał również karty kierowcy do tachografu cyfrowego, w który to wyposażony był pojazd. Inspektorzy, analizując dane z tachografu, ujawnili wielokrotne i rażące naruszenia dopuszczalnych norm czasu pracy kierowcy m.in. prowadzenie pojazdu bez wymaganego dziennego odpoczynku przez ponad 33 godziny, jazda bez wymaganej przepisami przerwy przez ponad 8 godzin. Ponadto stwierdzono brak legalizacji tachografu, oraz brak badań technicznych w naczepie.

W sumie naruszenia zostały wyliczone na kwotę 96 600 zł. Wobec przedsiębiorstwa i osoby zarządzającej transportem będą prowadzone postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej. Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 zł i wydano mu zakaz dalszej jazdy.

ZGŁASZANIE AUTOBUSÓW
DO KONTROLI

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury

trojkat Departament Służby Cywilnej

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2019