e
naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Informacyjny

trojkat Numery Rachunków




Aktualności




31.05.2019



Kierowca jechał z ziemniakami, magnesem i emulatorem AdBlue.



   Małopolscy inspektorzy w dniu 31 maja br., w miejscowości Spytkowice na drodze krajowej nr 7 zatrzymali do kontroli zespół pojazdów należący do rumuńskiego przewoźnika.


Przewożono z Rumunii do Polski ziemniaki - kierujący nie posiadał żadnych dodatkowych dokumentów związanych z ładunkiem, a sam towar nie posiadał żadnych oznakowań. Na miejsce wezwano pracowników Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, którzy będą prowadzić dalsze czynności.


Na podstawie analizy danych zawartych na karcie kierowcy oraz w tachografie w połączeniu z danymi zawartymi w dokumencie przewozowym ustalono, iż kierujący (z Rumunii do Polski) zarejestrował jedynie 478 km. Tymczasem prowadząc pojazd najkrótszą trasą winien zarejestrować ok 1150 km. Kierowca przyznał się że wspomagał się magnesem za pomocą, którego ingerował w pracę urządzenia rejestrującego. Ponadto podczas czynności kontrolnych uwagę inspektorów zwrócił na siebie emulator AdBlue znajdujący się obok nogi kierowcy na wysokości wzroku inspektorów.


Wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą administracyjną w wysokości 10 500zł, kierującego ukarano mandatami karnymi w wysokości 2000zł, zatrzymano dowód rejestracyjny oraz nielegalne urządzenie służące do zakłócania pracy tachografu a także urządzenie ingerujące w pracę układu oczyszczania spalin. Do czasu uiszczenia kaucji zespół pojazdów usunięto na parking strzeżony.

ZGŁASZANIE AUTOBUSÓW
DO KONTROLI

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury

trojkat Departament Służby Cywilnej

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2019