e
naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Informacyjny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
22.07.2019Zakaz dalszej jazdy dla kierowcy autobusu.    W dniu 22.07.2019 r., w miejscowości Brzuchania (DK7) w ramach trwającej akcji „Bezpieczny autokar” zatrzymano do kontroli autobus, którym wykonywano okazjonalny przewóz osób na trasie Kłoczew - Zator.


W toku kontroli poddano analizie dane z tachografu zainstalowanego w pojeździe oraz z karty kierowcy. Analiza ww. danych oraz weryfikacja innych dowodów wykazała, że kierowca rozpoczął jazdę z miejscowości Kłoczew, a nie jak deklarował, że zadanie przewozowe rozpoczął w Radomiu. Przypuszczenia kontrolującego potwierdzili także pasażerowie, a w celu ukrycia faktycznego czasu pracy, kierowca nie zalogował swojej karty do tachografu.

Mając na uwadze powyższe, stwierdzono nierejestrowanie czasu jazdy i odpoczynku. Na uwagę zasługuje fakt, że kierowca został zatrzymany do kontroli na 10 minut przed wymaganym rozpoczęciem odpoczynku tygodniowego, dlatego też wydano zakaz dalszej jazdy do czasu odebrania odpoczynku. Na przewoźnika zostało wszczęte postępowanie administracyjne, a wobec kierującego skierowano wniosek o ukaranie do Sądu. Po podstawieniu innego autobusu z „nowym” kierowcą, pasażerowie kontynuowali swoją podróż.

ZGŁASZANIE AUTOBUSÓW

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2019