e
naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Informacyjny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
02.08.2019Lawina naruszeń na „zakopiance”.     W piątek 2 sierpnia br., na drodze krajowej nr 47 w miejscowości Rdzawka, małopolscy inspektorzy kontrolowali autobusy przewożące dzieci na wypoczynek. W dwóch przypadkach stwierdzono braku tablicy informującej o przewozie zorganizowanej grupy dzieci.


W jednym przypadku stwierdzono przewóz osób w liczbie większej niż wskazana w dowodzie rejestracyjnym pojazdu (o jedną osobę). W kolejnym przypadku stwierdzono, że kierowca w dniach 13 i 21 lipca br., nie rejestrował wszystkich okresów swojej aktywności.

Natomiast w kolejnym przypadku grupa 12 dzieci jechała z Zakopanego do Tarnowa, podczas kontroli okazało się, że kierowca nie posiada uprawnień do wykonywania przewozów osób (ważność prawa jazdy upłynęła w marcu 2019). Na miejsce kontroli przyjechał inny kierowca, który posiadał już odpowiednie uprawnienia, aby kontynuować podróż.

W sumie nałożono na kierowców nałożono 8 mandatów karnych na kwotę 3000 zł. Natomiast wobec przedsiębiorców wszczęte zostały postępowania administracyjne na kwotę 5 750 zł.

ZGŁASZANIE AUTOBUSÓW

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2019