e
naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Informacyjny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
19.09.2019Brak uprawnień do kierowania oraz fatalny stan techniczny pojazdów.     Małopolscy inspektorzy prowadzący czynności kontrolne w dniu 18 września br., w miejscowości Rudawa (droga krajowa nr 79) zatrzymali zespół pojazdów, po przeprowadzonych oględzinach pojazdu okazało się, że z opony ciągnika siodłowego są nadmierne zużyte (uszkodzona osnowa opony).


Ze względu na stwierdzone nieprawidłowości wszczęto postępowanie administracyjne na przedsiębiorcę zagrożone karą w wysokości 2000 zł. Zatrzymano dowód rejestracyjny, a kierowcę ukarano mandatem karnym.


W drugim przypadku został zatrzymany na terenie Krakowa autobus wykonujący przewóz regularny na linii Kraków – Wieliczka, po dokonanych oględzinach stwierdzono że i w tym przypadku pojazd ma nadmiernie zużyty bieżnik opon. Dodatkowo kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania oraz badań lekarskich.

Za stwierdzone naruszenia wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone kwotą 3500zł, na kierowcę nałożono mandat karny i pojazd przekazano kierowcy z uprawnieniami. I w tym przypadku zatrzymano dowód rejestracyjny.

ZGŁASZANIE AUTOBUSÓW

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2019