e
naglowek
 
 

trojkat Organizacja

trojkat Zadania Inspekcji

trojkat Ważne informacje

trojkat Kary Pieniężne

trojkat Dyżur Informacyjny

trojkat Numery Rachunków
Aktualności
05.11.2019W jednym dniu dwa ciekawe przypadki:
wykrycie podłączonego niedozwolonego urządzenia służącego do fałszowania zapisów w tachografie oraz próba wykorzystania jednokrotnego zezwolenia międzynarodowego po raz drugi.     Małopolscy inspektorzy w dniu 4 listopada 2019 r. na przejściu granicznym w Chyżnem (droga krajowa nr 7) zatrzymali pojazd członowy przewoźnika macedońskiego, którym wykonywano międzynarodowy transport drogowy rzeczy na trasie Turcja - Polska (przewóz ładunku o masie ponad 20 ton).


Podczas kontroli inspektorzy nabrali podejrzeń, że do tachografu mogło zostać podłączone niedozwolone urządzenie fałszujące jego pracę. Wobec tego pojazd skierowano do serwisu tachografów, i tu podejrzenia inspektorów okazały się trafne. W serwisie zdemontowano niedozwolone urządzenie.


W sumie naruszenia zostały wyliczone na kwotę 28 000 zł. Dodatkowo okazało się, że kierowca posługiwał się cudzą kartą kierowcy. Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 zł.

Dodatkowo w tym samym dniu również w miejscowości Chyżne, zatrzymano do kontroli pojazd członowy należący do ukraińskiego przewoźnika, którym wykonywano międzynarodowy transport drogowy rzeczy na trasie Ukraina - Włochy.

W trakcie kontroli stwierdzono, że okazane zezwolenie zostało użyte przez przewoźnika po raz drugi. Pierwotnie przejazd odbył się na pusto z Ukrainy do Belgii bez wpisania daty pierwszego przekroczenia granicy RP, natomiast drugi przejazd miał miejsce w chwili kontroli z uzupełnioną datą przekroczenia granicy i wpisaniem obok informacji „pusty” masy przewożonego ładunku, oraz obok litery B- Belgia w miejscu przeznaczenia ładunku literę I – Włochy.

Wszczęto postępowanie zagrożone kara 12000 tys., a pojazd usunięto na parking strzeżony, do czasu uzyskania nowego zezwolenia.

ZGŁASZANIE AUTOBUSÓW

trojkat Główny Inspektorat Transportu Drogowego

trojkat Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

trojkat Ministerstwo Infrastruktury

trojkat Elektroniczny system
poboru opłat (E-myto)
 
 epuap

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Kraków 2019