Autobus nie zmieścił się pod wiaduktem

07.06.2023.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w poniedziałek (5 czerwca) rano na ul. Prądnickiej w Krakowie. Autobus nie zmieścił się pod wiaduktem kolejowym i doszło do częściowego zerwania zadaszenia pojazdu. Usuwanie szkód spowodowało utrudnienia w ruchu w tym rejonie.

Autobus jechał od strony Nowego Kleparza w kierunku ul. Bratysławskiej. Kierowca zdecydował się wjechać pod wiadukt kolejowy. Okazało się jednak, że przeszarżował, bowiem pojazd nie zmieścił się pod obiektem i się zaklinował.

Skończyło się zniszczeniem części zadaszenia pojazdu. Nikt nie został poszkodowany.

Kierowca autobusu, 25-letni obywatel Ukrainy otrzymał mandat w wysokości 1200 złotych – informuje Piotr Szpiech, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Z powodu usuwania skutków zdarzenia nastąpiły utrudnienia w ruch w rejonie wiaduktu nad ul. Prądnicką. Czasowo wprowadzono ruch wahadłowy.

Przed południem teren został uprzątnięty i przywrócono w pełni ruch. Na miejscu czynności prowadziła jeszcze Inspekcja Transportu Drogowego.

Trzeba zwracać uwagę na znaki!

O zakazie wjazdu pojazdów o danej wysokości informuje znak B-16. Znak zakazuje ruchu pojazdów, których wysokość wraz z ładunkiem jest większa od wartości podanej na znaku. Ruch pojazdów ze względu na wysokość ogranicza się, gdy wysokość przejazdu jest mniejsza niż 4,5 m. Na znaku podaje się wysokość obiektu nad jezdnią pomniejszoną o 0,5 m. Jest ustawiany ze względu na niskie tunele, wiadukty, linie sieci napowietrznej.

Źródło: gazetakrakowska.pl