Dbamy o bezpieczeństwo w ruchu drogowym

03.11.2020.

Każdego dnia w trakcie prowadzenia kontroli drogowych, małopolscy inspektorzy dbając o bezpieczeństwo w transporcie oraz ruchu drogowym sprawdzają i weryfikują skrupulatnie, m.in. stan techniczny pojazdów, które codziennie poruszają się po naszych drogach.

Tak też było w dniu wczorajszym, tj. 2 listopada 2020r. gdzie w trakcie inspekcji w 3 pojazdach ujawniono poważne usterki techniczne zagrażające bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

  • W miejscowości Aleksandrowice na autostradzie A4 w dwóch ukraińskich naczepach stwierdzono pęknięte tarcze hamulcowe oraz awarię układu ABS.
  • W Nowym Targu kontrola autobusu realizującego kursy na linii regularnej wykazała, że bieżnik opony jest nadmiernie i rażąco zużyty, co mogło zagrażać bezpieczeństwu przewożonych pasażerów.
  • W miejscowości Słomniki, także podczas kontroli autobusu kursującego na regularnej linii, inspektorzy ustalili, że pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych dopuszczających go do ruchu drogowego od dnia 16 września 2020 r.

W związku z powyższym, inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne i wydali zakaz dalszej jazdy do czasu usunięcia usterek i nieprawidłowości, a na każdego z przedsiębiorców zostało wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną w wysokości 2000 zł. Kierowcy zostali ukarani mandatami.