Kontrole busów i autobusów w Nowym Targu

27.06.2023.

Inspekcja Transportu drogowego wraz z Komendą Powiatową Policji dziś rano rozpoczęła kontrolę stanu technicznego busów i autobusów. Na udostępnionym przez Urząd Miasta placu przy os. Bereki stanęła Mobilna Jednostka Diagnostyczna, umieszczona na ciężarówce Iveco.

– To najnowszy nasz nabytek i jedyna taka jednostka w Małopolsce, która krąży po wszystkich oddziałach. Dzięki niej możemy szczegółowo sprawdzić układ hamulcowy, stan zawieszenia, praktycznie przeprowadzić takie samo badanie jak w stacjonarnej stacji diagnostycznej. Busy na plac – wraz z policją – sprowadzamy naszymi samochodami i radiowozami głównie z przystanków końcowych, po zakończonych kursach, by nie stwarzać utrudnień dla pasażerów – mówi Paweł Podgórski, kierownik oddziału zamiejscowego Inspekcji Transportu Drogowego w Nowym Targu.

Podgórski nie mówi oczywiście, jak długo potrwają kontrole, prowadzone przed – zbliżającymi się wielkimi krokami – wakacjami. Zdradza tylko, że Mobilna Jednostka Diagnostyczna działać teraz będzie w miejscowościach całego Podhala – również powiatu tatrzańskiego – w różnych dniach i o różnych godzinach, tak, by kontrole były niespodzianką dla przewoźników.

Źródło: podhale24.pl

W trakcie prowadzonych działań kontrolnych zatrzymano 3 dowody rejestracyjne (wycieki płynów eksploatacyjnych, luzy w zawieszeniu, brak hamulca postojowego), oraz zostało wszczęte postępowanie administracyjne na przewoźnika zagrożone karą pieniężna w wysokości 2000 zł za bardzo poważne usterki techniczne.